کاشت مو

کاشت مو

 کاشت مو یک روش جراحی است که باعث می شود فولیکول‌های مو از یک قسمت از بدن به نام «محل اهدا کننده» به قسمت بدون مو از بدن معروف به «محل گیرنده» منتقل شود.

کاربردهای کاشت مو

این روش در درجه اول برای درمان طاسی الگوی مردانه استفاده می شود؛ در این روش با حداقل تهاجمی، پیوندهای حاوی فولیکول‌های مو که از نظر ژنتیکی در مقابل جوش مقاوم هستند (مانند قسمت پشت سر) به پوست سر طاس پیوند زده می‌شوند.

از عمل پیوند مو نیز می توان برای ترمیم مژگان، ابروها، ریش مو، موهای قفسه سینه‌  و پر کردن جای زخم ناشی از حوادث یا جراحی مانند لیفت صورت و پیوندهای قبلی استفاده کرد.

پیوند مو با پیوند پوست تفاوت دارد زیرا در آن پیوندها تقریباً همه اپیدرم و درم اطراف فولیکول مو وجود دارد و بسیاری از پیوندهای ریز به جای یک نوار منفرد پوست پیوند می شوند.

کاشت مو توسط دکتر بهزاد بافنده به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

ارزیابی و برنامه ریزی قبل از عمل

در یک مشاوره اولیه، جراح پوست سر بیمار را تجزیه و تحلیل می کند، در مورد ترجیحات و انتظارات وی صحبت می‌کند و وی را در مورد بهترین روش (به عنوان مثال روش یک مرحله‌ای در مقابل چند جلسه) توصیه می کند و مشخص می‌کند چه نتیجه ای را می توان انتظار داشت.

فولیسکوپی قبل از عمل، به شناخت چگالی واقعی موها کمک می کند، به طوری که می‌توان نتایج بعد از عمل پیوند موهای تازه پیوند شده را به طور دقیق ارزیابی کرد.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید درخواست وقت ملاقات

کاشت مو اهواز

آنچه لازم است درباره کاشت مو بدانید

کاشت مو یک تکنیک جراحی است که در آن موهای پیچیده شده و ناپدید شده را با استفاده از موهای همان فرد یا موهای دیگر از بخش‌های دیگر از بدن به سر پیوند می‌زنند. این روش، برای بیمارانی که مشکلاتی مانند ریزش مو، خالی شدن قسمت‌هایی از فروهر، تحلیل فرهنگی و ریشه‌یابی مشکلات موی سر و … دارند، مناسب است.

دکتر بهزاد بافنده، یکی از بهترین متخصصان پوست و مو در ایران است که به عنوان جراح پلاستیک و حاجیمیرزا در زمینهٔ کاشت مو فعالیت می‌کند و دارای تجربهٔ طولانی و موفقیت‌های بسیاری در این زمینه می‌باشد. او از تکنیک‌های متنوع کاشت مو استفاده می‌کند و همیشه سعی می‌کند تا بهترین نتیجه را برای بیمارانش از لحاظ ظاهری و سلامتی به دست آورد.

برای شروع فرآیند کاشت مو، دکتر بهزاد بافنده ابتدا باید از سلامت عمومی بیمار مطمئن شود. سپس با استفاده از تجهیزات پزشکی اختصاصی، محلی که قرار است موی جدید کاشته شود، تهیه و پیش‌آماده می‌شود. در ادامه، پس از خنک شدن منطقهٔ فروهر، دکتر بهزاد بافنده با استفاده از تیغه‌های خاص، موهای جدید را در محل مورد نظر کاشته و سپس جراحی را به پایان می‌رساند.

ضمنا، باید گفت که پس از انجام جراحی، بیمار باید از مراقبت‌های مناسب و دستورالعمل‌های پساعملیاتی پیروی کند تا قابلیت بهتری برای رشد موهای جدید فراهم شود. در نهایت، قابل ذکر است که با توجه به تجربه و موفقیت‌های دکتر بهزاد بافنده در زمینهٔ کاشت مو، می‌توان به او به عنوان یکی از بهترین متخصصان پوست و مو در ایران اعتماد کرد.

روش‌های کاشت مو

روش‌های کاشت موروش‌های کاشت مو عبارتند از:

کاشت موی FUT (Follicular Unit Transplantation)

در این روش، یک نوار از پوست سر با قطر ۱ تا ۱٫۵ سانتیمتر بریده می‌شود و فولیکول‌های مو با استفاده از یک مجهز به میکرواسکوپ و ابزار خاص جدا شده و در مناطق کم مویی کاشته می‌شوند.

کاشت موی FUE (Follicular Unit Extraction)

در این روش، هر فولیکول مو به صورت جداگانه با استفاده از یک میکرواسکوپ و ابزار خاص جدا شده و در مناطق کم مویی کاشته می‌شود.

کاشت موی DHI (Direct Hair Implantation)

در این روش، فولیکول‌های مو به صورت مستقیم بدون نیاز به ساخت چاه‌های کاشت در مناطق کم مویی قرار داده می‌شوند.

PRP (Platelet Rich Plasma)

در این روش، پلاسمای خونی که حاوی پلاکت‌های غنی از فاکتور رشد مو است، به منطقه کاشت مو تزریق می‌شود تا رشد مو را تحریک کند.

 

متد‌های دیگری همچون مزوتراپی و لیزر نیز برای کاشت مو وجود دارند. با این حال، قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها می‌بایست به بهترین توصیه‌های پزشکان و متخصصان در این زمینه توجه کنید.