مطلب وبلاگ

مراقبت‌های پوست

مراقبت های پوستی

مراقبت‌های پوست شامل سلسله اقداماتی است که لازم است به منظور حفظ و نگهداشت از سلامت پوست خود انجام دهید.

ابتدا نوع پوست خود را بشناسید

ممکن است مشکوک به داشتن پوست خشک، چرب یا حساس باشید، اما آیا واقعاً نوع پوست خود را می‌شناسید؟ دانستن نوع پوست واقعی شما می‌تواند دفعه بعد که در راهروی لوازم آرایشی هستید کمک کند. در واقع، استفاده از محصولات نادرست برای نوع پوست شما می‌تواند آکنه، خشکی یا سایر مشکلات پوستی را بدتر کند.

ایجاد یک برنامه روزانه مراقبت‌های پوست

مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، یک برنامه روزانه مراقبت از پوست می‌تواند به شما کمک کند تا سلامت کلی پوست را حفظ کرده و نگرانی‌های خاصی مانند آکنه، جای زخم و لکه‌های تیره را بهبود بخشد. یک برنامه روزانه مراقبت از پوست دارای چهار مرحله اساسی است که می‌توانید یک بار در صبح و یک بار قبل از خواب انجام دهید.

1 – پاکسازی

پاک کننده‌ای را انتخاب کنید که بعد از شستن پوست شما سفت نمی‌شود. صورت خود را بیش از دو بار در روز یا فقط یک بار، اگر پوست خشکی دارید و آرایش نمی‌کنید، تمیز کنید. برای احساس تمیزی جیرجیر از شستشو خودداری کنید زیرا این بدان معناست که چربی طبیعی پوست شما از بین رفته است.

2 – سرم‌ها

یک سرم با ویتامین C یا فاکتورهای رشد یا پپتیدها در صبح، زیر ضد آفتاب بهتر است. در شب، رتینول یا رتینوئیدهای تجویزی بهترین عملکرد را دارند.

3 – مرطوب‌کننده

حتی پوست‌های چرب هم به مرطوب‌کننده نیاز دارند، اما از مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که سبک، مبتنی بر ژل؛ و غیر کومدوژن باشد یا منافذ شما را مسدود نکند. پوست خشک ممکن است از مرطوب کننده‌های بیشتر مبتنی بر کرم استفاده کند. اکثر برندها روی بسته بندی محصولات خود برچسب ژل یا کرم را می‌زنند.

4 – ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 را 15 دقیقه قبل از رفتن به فضای باز استفاده کنید، زیرا مدتی طول می‌کشد تا ضد آفتاب فعال شود. رنگ پوست‌های تیره‌تر در واقع به محافظت بیشتری در برابر نور خورشید نیاز دارند زیرا اصلاح هایپرپیگمانتاسیون سخت‌تر است.

 

محصولاتی را انتخاب کنید که متناسب با نوع پوست و حساسیت شما باشد و به یاد داشته باشید که برچسب‌ها را بخوانید. برخی از محصولات، مانند رتینول یا رتینوئیدهای تجویزی، فقط باید در شب استفاده شوند.

پاسخ دهید