مطلب وبلاگ

بیماری‌های پوستی

بیماری های پوستی
انواع بیماری‌های پوستی می‌تواند ما را تحت تاثیر قرار دهد. رایج‌ترین آنها می‌تواند علائم مشابهی ایجاد کند، بنابراین یادگیری تمایزاتی که باید به آنها توجه کرد می‌تواند کلیدی باشد.

فراوانی بیماری‌های پوستی

شرایط پوستی 1. 79% منبع قابل اعتماد بار جهانی بیماری در سراسر جهان است؛ و انجمن آکادمی پوست آمریکا گزارش می‌دهد که از هر 4 نفر در ایالات متحده یک نفر به بیماری‌های پوستی مبتلا است.

در حالی که یادگیری تشخیص یک بیماری از وضعیت دیگر می‌تواند به فرد در ارائه مراقبت‌های خانگی کمک کند، دریافت تشخیص و درمان از یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی، مانند یک متخصص پوست، می‌تواند بسیار مهم باشد.

در زیر برخی از بیماری‌های پوستی رایج را آورده‌ایم که بر اساس مدت زمان ماندگاری، زمانی که ایجاد می‌شوند و مناطقی که تحت تأثیر قرار می‌دهند، سازماندهی شده‌اند. در صورت امکان، نحوه ظاهر شدن این شرایط در پوست با رنگ‌های مختلف را نیز توضیح می‌دهیم.

بیماری‌های مزمن پوستی

تعدادی از بیماری‌های پوستی می‌توانند در طول زندگی ادامه داشته باشند. برخی ممکن است از کودکی شروع شوند و تا بزرگسالی ادامه پیدا کنند. در برخی موارد، علائم همیشه وجود ندارند اما در زمان‌های خاصی شعله‌ور می‌شوند.

درماتیت سبورئیک

در نوزادان، پزشکان معمولاً از درماتیت سبورئیک به‌عنوان “کلاه گهواره” یاد می‌کنند. لکه‌های چرب و پوسته‌دار روی پوست نوزاد شکل می‌گیرد که بیشتر روی پوست سر اوست.

در بزرگسالان، درماتیت سبورئیک ممکن است در هر نقطه از بدن ظاهر شود. در طول زندگی مستعد شعله ور شدن و ناپدید شدن است. پوست آسیب دیده ممکن است قرمز، متورم و چرب به نظر برسد؛ و ممکن است یک پوسته سفید یا زرد روی سطح پوست ظاهر شود.

همچنین، افرادی که پوست تیره‌تری دارند ممکن است متوجه شوند که پوسته پوسته‌ها شکلی شبیه به گل دارد. برخی از نواحی پوست آسیب دیده ممکن است تیره‌تر یا روشن‌تر از حد معمول به نظر برسند.

بسیاری از درمان‌ها می‌توانند به کاهش علائم کمک کنند. درمان درماتیت سبورئیک ممکن است شامل استفاده از شامپوی مخصوص و استفاده از کرم دارویی روی پوست آسیب دیده باشد.

خال‌ها

خال‌ها زائده‌هایی هستند که هنگام جمع شدن سلول‌های پوست با بافت اطراف ایجاد می‌شوند. بیشتر آنها “خال‌های معمولی” نامیده می‌شوند و هیچ آسیبی ندارند.

بسیاری از مردم خال دارند و ممکن است یک فرد حدود 40 خال در سراسر بدن خود داشته باشد.

خال‌ها را به طور مرتب برای هر گونه تغییر در ظاهر آنها بررسی کنید، مانند افزایش اندازه یا تغییر رنگ. هر کسی که متوجه تغییراتی می‌شود باید به پزشک خود اطلاع دهد تا بتواند سرطان پوست را غربالگری کند.

آکنه روزاسه

روزاسه بیشتر باعث قرمزی صورت می‌شود. در افرادی که پوست تیره دارند، ممکن است ناحیه آسیب دیده تیره‌تر و گرمتر از پوست اطراف باشد.

چهار نوع فرعی وجود دارد و اینها می‌توانند علائم دیگری ایجاد کنند:

روزاسه اریتماتوتلانژکتاتیک ممکن است باعث موارد زیر شود:

 • سرخی
 • رگ‌های خونی قابل مشاهده
 • گرگرفتگی

روزاسه چشمی ممکن است باعث:

 • قرمزی و سوزش چشم
 • پلک‌های متورم
 • چیزی که شبیه گل است.
 • احساس اینکه چیزی در چشم است

روزاسه پاپولوپوستولار ممکن است باعث:

 • ورم
 • ظاهر نامنظم
 • جوش‌هایی که ممکن است شبیه آکنه باشند

روزاسه فیماتوز باعث:

 • ضخیم شدن پوست
 • یک بافت ناهموار

هیچ درمان شناخته شده‌ای برای روزاسه وجود ندارد. پزشکان علائم را با داروهای ضد التهابی موضعی یا خوراکی درمان می‌کنند. جهت درمان اصولی، پیشنهاد می‌کنیم به دکتر بهزاد بافنده مراجعه نمایید.

پاسخ دهید